Marki

Gdański Program Stypendialny Mentor

O PROGRAMIE

Gdański Program Stypendialny MENTOR to sposób na rozwój młodych Gdańszczanek i Gdańszczan, którzy mają pomysł na siebie. Fundusz, zainicjowany przez Pana Pawła Adamowicza, obejmuje wsparciem dzieci i młodzież z Gdańska, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. „Nie szukamy wyłącznie osób posiadających dowody talentów i zdolności – liczą się przede wszystkim chęci do rozwoju i działania także na rzecz innych, społeczności lokalnej lub środowiska”.

Przyszli Stypendyści i Stypendystki proponują mini-projekt, w którego sfinansowaniu pomoże stypendium i wsparcie mentoringowe. Szukamy projektów, dzięki którym młoda osoba nauczy się czegoś nowego, rozwinie skrzydła, zmieni swoje życie, życie innych lub otoczenie na lepsze. W ramach Programu Stypendyści otrzymują stypendia finansowe oraz indywidualne wsparcie mentoringowe – Mentorów – wolontariuszek/y, którzy pomogą wcielić projekt w życie.

Program koordynuje Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, a do partnerstwa przystąpili Gdańska Fundacja Oświatowa, Uniwersytet Gdański i Gmina Miasta Gdańska.

         Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.program-mentor.pl, pod nr tel.: 58 304 99 56,  lub uzyskać pisząc na adres j.wlodarski@gfis.pl (w temacie wpisując „Mentor-zapytanie”).

Numer rachunku bankowego dla chcących wspierać Program:

Bank Millenium 24 1160 2202 0000 0002 5046 6206

 

regulamin


Przyjaciele fundacji: