Marki

So Stay Hotel

Operator: Fundacja Innowacji Społecznej   

W Gdańsku przy ul. Kartuskiej 18 rozpoczął działalność So Stay Hotel – pierwszy w Trójmieście Hotel Odpowiedzialny Społecznie. Ten unikatowy hotel łączy orientację rynkową – zarabianie na usługach, z odpowiedzialnością społeczną – nauką zawodu młodzieży startującej w dorosłość.

Uruchomienie hotelu to przedsięwzięcie innowacyjne w skali kraju. To jedyny taki hotel w Polsce. So Stay Hotel FIS utworzyła we współpracy z Samorządem Miasta Gdańsk oraz partnerami biznesowymi. Samorząd Miasta Gdańska przekazał fundacji w użyczenie budynek  przy ul. Kartuskiej 18, w którym mieścił się urząd paszportowy, przez lata także komisariat policji. Środki na gruntowny remont budynku oraz jego wyposażenie przekazała duńska fundacja Velux Fundations oraz firmy wspierające działania społeczne. Wśród nich znalazły się: LPP, jedna z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych firm odzieżowych oraz GIWK, Saur Neptun, ZTM, LOTOS. Przebudowa budynku z lat 30 XX w. kosztowała dwa miliony siedemset tysięcy złotych i jest inwestycją długoterminową w rozwój umiejętności i pasji młodych ludzi decydujących się na pracę w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Idea społecznej odpowiedzialności Hotelu.
Hotel So Stay powstał, by zmieniać życie ludzi. Prowadzony będzie z troską i dbałością o wysoką jakość usług. Powstał z myślą o gościach odwiedzających Trójmiasto w celach biznesowych i turystycznych. Młodzi ludzie pod okiem profesjonalistów zdobywać będą kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie, które jest wysoko cenione przez pracodawców na otwartym rynku pracy.

Pracę w hotelu w formie stażu, praktyki znajdą Ci, którzy potrzebują wsparcia w osiąganiu życiowej niezależności. Idea ta wzorowana jest na modelu duńskich szkół produkcyjnych, które odniosły duży sukces w Danii. Młodzież doskonalić będzie umiejętności w czterech ścieżkach zawodowych: recepcjonista, kelner, barman, serwis pokojowy. Hotel będzie działał w formule firmy społecznej, w której wypracowany zysk będzie reinwestowany w edukację młodzieży.

Unikatowy charakter
W pełni klimatyzowanym hotelu znajduje się 18 pokoi, sala szkoleniowa, restauracja oraz bar. Hotel zapewnia standard obiektu trzygwiazdkowego.Jest to kameralny hotel o charakterze miejskim Doskonała lokalizacja w centrum Gdańska w bezpośrednim sąsiedztwie środków komunikacji oraz aranżacja w stylu skandynawskim to tylko niektóre wyróżniki tego miejsca. Na gości czekać będzie business corner, bezpłatna sieć WiFi a przede wszystkim indywidualne podejście zespołu So Stay.

Restauracja So Eat

W hotelu funkcjonować będzie restauracja So Eat, otwarta także dla gości zewnętrznych. Restauracja So Eat to jedyne takie miejsce w Trójmieście. Kuchnia łączy tradycję z nowoczesnością. Z dbałością przygotowana karta dań jest odpowiedzią na promowanie zdrowego trybu życia.

Odwiedzając Restaurację i korzystając z oferty restauracji goście inwestować będą w edukację i rozwój pasji młodych ludzi. Wspierać będą ich start w dorosłość.

so stay hotel city & business ***

facebookikon_www

ul. Kartuska 18,
80-104 Gdańsk

Recepcja

tel.: +48 58 506 53 33
email: 
fax: +48 58 506 53 32

Marketing

tel.: +48 58 506 53 31,
tel.: +48 731 223 346
email: 

Restauracja

tel.: +48 58 506 53 33
email: 

   37JKV4FPCRFC8GUAb1

 


Przyjaciele fundacji: