Marki

So Stay Hotel***

So Stay Hotel*** to pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialny społecznie.

W So Stay Hotel*** łączymy profesjonalną obsługę i najwyższą jakość usług, z odpowiedzialnością społeczną. Dbamy o klientów oraz dajemy pracę i przygotowanie zawodowe młodym ludziom, którzy w młodym wieku opuszczają placówki opiekuńczo – wychowawcze i rozpoczynają samodzielne życie bez wsparcia rodziny. Decydując się na pobyt w hotelu So Stay, inwestujesz w lepszy start w dorosłość młodych.

SoStay Hotel*** utworzyliśmy we współpracy z Samorządem Miasta Gdańsk oraz partnerami biznesowymi. Samorząd Miasta Gdańska przekazał fundacji w użyczenie budynek przy ul. Kartuskiej 18. Środki na gruntowny remont budynku oraz jego wyposażenie pozyskaliśmy od duńskiej fundacji Velux Fundations oraz firm wspierających działania społeczne. Wśród nich znalazły się: LPP, GIWK, Saur Neptun, ZTM, LOTOS. Przebudowa budynku z lat 30 XX w. kosztowała dwa miliony siedemset tysięcy złotych i jest długoterminową inwestycją w rozwój umiejętności i pasji młodych ludzi, decydujących się na pracę w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Idea społecznej odpowiedzialności Hotelu.
So Stay Hotel*** powstał, by zmieniać życie ludzi. Działamy z troską i dbałością o wysoką jakość usług. Nasi goście odwiedzają Trójmiasto w celach biznesowych i turystycznych.

Zespół hotelu to wysokiej klasy specjaliści w branży hotelarskiej, gastronomicznej i społecznej, którzy w nurcie mentoringu zawodowego, współpracują z wychowankami pieczy zastępczej. Młodzi ludzie pod okiem profesjonalistów zdobywają kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie, które jest wysoko cenione przez pracodawców na otwartym rynku pracy. Idea ta wzorowana jest na modelu duńskich szkół produkcyjnych, które odniosły duży sukces w Danii. Młodzież doskonali umiejętności w czterech ścieżkach zawodowych: recepcjonista, kelner, barman, serwis pokojowy.

Hotel działa w formule firmy społecznej, w której wypracowany zysk jest reinwestowany w edukację młodzieży.

Unikatowy charakter
W pełni klimatyzowanym hotelu znajduje się 18 pokoi, sala szkoleniowa, restauracja oraz bar. Hotel zapewnia standard obiektu trzygwiazdkowego. Jest to kameralny hotel o charakterze miejskim. Doskonała lokalizacja w centrum Gdańska, w bezpośrednim sąsiedztwie środków komunikacji oraz aranżacja w stylu skandynawskim, to tylko niektóre wyróżniki tego miejsca. Smakoszy zapraszamy do skosztowania menu restauracji SoEat, które tworzone jest na bazie lokalnych, sezonowych produktów. Szef Kuchni łączy polską tradycję kulinarną z najnowszymi trendami gastronomicznymi. Na gości hotelowych czeka business corner, bezpłatna sieć WiFi oraz indywidualne podejście zespołu SoStay Hotel***.

Korzystając z naszych usług współuczestniczysz w ruchu odpowiedzialności i solidarności społecznej.

Operatorem SoStay Hotel*** jest Fundacja Innowacji Społecznej.

Kontakt:
so stay hotel city & business ***
sostayhotel.pl
https://www.facebook.com/sostayhotel/
ul. Kartuska 18,
80-104 Gdańsk

Recepcja
tel.: +48 58 506 53 33
email: info@sostayhotel.pl
fax: +48 58 506 53 32

Manager
tel.: +48 58 506 53 31,
tel.: +48 731 223 346
email: manager@sostayhotel.pl

Restauracja
tel.: +48 58 506 53 33
email: restauracjasoeat@sostayhotel.pl

 


Przyjaciele fundacji: