Dzielnice na Paradzie

Dzielnice na Paradzie

Już po raz szósty, z okazji święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada, Gdańszczanie przemaszerowali w Paradzie Niepodległości. My też tam byliśmy i wspólnie z trzema innymi dzielnicami, które, tak jak Orunia, zaznaczyły w tym roku swoją obecność niosąc specjalnie na tę okazję przygotowane banery- Nowym Portem, Dolnym Miastem i Moreną- włączyliśmy się do barwnego korowodu.

Świetną pracę wykonali Asystenci Partnerstw Lokalnych, dopingując do licznego stawienia się przedstawicieli swoich dzielnic. Pracownicy i przyjaciele Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej przyłączyli się do innych przedstawicieli dzielnicy Orunia m.in. Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Orunia oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska. Parada, jak co roku, wystartowała z Podwala Staromiejskiego a zakończyła się pod pomnikiem Jana III Sobieskiego. Wszyscy doskonale się przygotowaliśmy zaopatrując w najprzeróżniejsze biało- czerwone akcesoria- szaliki, flagi, baloniki a nawet bukiety kwiatów!

Było fantastycznie, raz radośnie, raz sentymentalnie, szczególnie, gdy zaczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Piękna pogoda tylko wzmagała dobre nastroje i ochotę do wspólnego marszu i śpiewów . Towarzyszyli nam harcerze, husarzy na koniach, prawdziwi rycerze, kawalkada motocyklistów i zabytkowych samochodów oraz orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Już podczas parady Anno domini 2008 zaczęliśmy snuć plany, co do bardziej spektakularnego zaznaczenia naszej obecności w przyszłorocznej paradzie!

611RXOH6I40CF06A    12M644EKBD9R3S6G  5NJBTPDSP8XEJVBB

Dodaj komentarz