GFIS i Gdańsk Czyta Dzieciom

GFIS i Gdańsk Czyta Dzieciom

Z kopyta ruszył, współorganizowany przez naszą Fundację, projekt „Gdańsk czyta dzieciom”. Akcję zainicjowali i koordynują p. Małgorzata Brajner i p. Piotr Białas, którzy tak o niej opowiadają:

„Literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga pięknie formułować myśli. Wspólne czytanie buduje emocjonalną więź między dziećmi a rodzicami.
Raz w miesiącu – w sobotę lub niedzielę – zapraszamy dzieci z rodzicami do Ratusza Staromiejskiego na wspólne czytanie wartościowych i pięknie ilustrowanych książek. Każde spotkanie trwać będzie ok. 50 minut. Po wspólnej lekturze zaprosimy dzieci do krótkiej dyskusji. Chcemy podarować im wolną przestrzeń do zdziwienia i samodzielnego zastanawiania się, a także do wzruszenia i zachwytu. Zależy nam, aby znajdowały odwagę i przyjemność w publicznym zabieraniu głosu, w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Kierujemy się korczakowską zasadą poważania dla dziecka jako istoty myślącej. Następnie odbywać będziemy interaktywne warsztaty. Chcemy bowiem, aby kontakt z książką obrazkową stał się dla dzieci i ich rodziców inspiracją do podjęcia własnej twórczości i pretekstem do zabawy, aby mieli ochotę sięgać do niewyczerpanego źródła wyobraźni.”

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 22 maja, o godzinie 15.00, do Nadbałtyckiego Centrum Kultury, przy ul. Korzennej 33/35. Więcej o akcji „Gdańsk czyta dzieciom” przeczytać można na stronie internetowej projektu.

Zapraszamy do wspólnego czytania!

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

94Q7CPP3U9UIAAXC  22U3I98B6A8OFWAZ

Załączniki:
Zaproszenie

Dodaj komentarz