MIODOWY DZIEŃ

MIODOWY DZIEŃ

MIODOWY DZIEŃ” UFUNDOWANY PRZEZ FUNDACJĘ DARKA MICHALCZEWSKIEGO RÓWNE SZANSE – 05.11.2009.

To był dzień pełen wrażeń! Wyruszyliśmy autokarem sprzed naszego domu już o poranku. W towarzystwie uprzejmego Pana Kierowcy i ciekawych bajek VIDEO przebrnęliśmy przez poranne korki i dotarliśmy do Muzeum Etnograficznego w Oliwie. Tam spotkaliśmy się z przemiłą Panią Martyną (przedstawicielką Fundacji) i rozpoczęliśmy przygodę! Dzieci zauroczone opowieściami pszczelarza mogły dotknąć, założyć, powąchać i nawet spróbować! wszystkiego co z miodem jest związane. Uciesze nie było granic, gdy dzieci próbowały różnych miodków i przebierały się w pszczelarskie kapelusze. Dzięki hojności sponsorów każde z nich wyszło z Muzeum z „garnuszkiem” pysznego miodku.

Na tym atrakcje się jednak nie zakończyły! Później udaliśmy się na spacer po oliwskim parku, urozmaicany legendami o Oliwie. Uczestniczyliśmy też w koncercie organowym w Katedrze Oliwskiej. Wrażenia były tak silne, że niektóre dzieci, aż podskakiwały podczas groźnych akordów.

Następnie nasi sponsorzy zaprosili nas na obiadek do Karczmy. Stoły suto zastawione przepysznymi daniami i smakołykami, przytłoczyły dzieci. Później niczym Kubuś Puchatek należało udać się na drzemkę poobiednią z tak pełnymi brzuszkami. A tu czekały jeszcze podarunki – niespodzianki.

Dziękujemy za tyle miłych wrażeń i przygód!

Dodaj komentarz