Młodzież a decyzyjność

Młodzież a decyzyjność

W dniach 14 – 15.04.2011, w ramach projektu „Akademia KOMPAS”, realizowanego przez naszą Fundację, miało miejsce seminarium problemowe „Młodzież a decyzyjność – wspólna praca ku upodmiotowieniu”.

Formuła spotkania była efeketem wspólnych działań projektowych z Referatem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Gdańsku – realizatora projektu My Generation.

Bepośrednim celem wydarzenia była wymiana doświadczeń między pracującymi w Gdańsku osobami i organizacjami, w zakresie działań „młodzieżowych”, prowadzonych w oparciu o zasadę upodmiotowienia młodzieży.

Przestrzeni do realizacji wydarzenia użyczył GAK Orunia.

Specjalistycznego wsparcia w procesie szkoleniowym udzielili p. Peter McDonalnd i p. Sean Brennan z Groundwork Northern Ireland – zajmujący się rozwojem społeczności lokalnej, przez przekształcanie wspólnych przestrzeni w Belfaście.

Goście z Irlandii, ramach swojej wizyty, wzięli również udział w spotkaniach z osobami pracującymi z przestrzenią publiczną w Gdańsku: p.Gabi Rembarz – Urbanistką z Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Politechniki Gdańskiej, p. Justyną Skotarczak autorką pracy badawczej o zagospodarowaniu Oruni oraz młodzieżą z Klubu Młodych w oruńskiej „Gościnnej Przystani” Domu Sąsiedzkim, która przygotowała swoją analizę sytuacji na Oruni.

Projekt „Akademia Kompas” realizowany jest ze środków duńskiej fundacji Velux Foundations.

Więcej o projekcie przeczytać można na naszej stronie.

30I48O4IDA2WOLQJ  325C740OU85M946O  7YTWZE7BRBM2RI8J  37JKV4FPCRFC8GUA 

seminarium                spotkanie w Klubie Młodych

5075THKUHGQ0V792

 

Dodaj komentarz