Nowy Dom dla Dzieci w Gdyni

Nowy Dom dla Dzieci w Gdyni

Z radością informujemy, że od 1 maja 2011, nasza Fudacja podjęła się prowadzenia kolejnego (szóstego już) Domu dla Dzieci – wspierającego dzieci i młodzież pozbawione opieki rodzicielskiej. Nasza oferta na prowadzenie całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej wygrała konkurs ogłoszony przez Miejski Ośrodek Pomocy w Gdyni.

Dom pod Magnolią usytuowany jest w Gdyni i jest drugą, obok Domu na Klifie, prowadzoną przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej placówką w tym mieście. Koordynatorką miejsca została nasza wieloletnia współpracowniczka p. Brygida Karnowska – Hładun.

W Domu mieszka 14 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 roku życia. Dzieci otrzymują codzienną opiekę – wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i edukacyjne. Działania Domu dla Dzieci obejmują również pracę z rodziną dziecka ukierunkowaną na jak najpełniejsze jego włączenie w środowisko rodzinne. Funkcjonowanie Domu pod Magnolią jest kontynuacją naszej pracy w ramach metodologii wspierania dzieci i młodzieży, opartej na na paradygmacie partycypacji i szacunku dla indywidualności dziecka.

Działanie Domu pod Magnolią finansowane jest ze środków budżetowych Miasta Gdynia.

5JNC2MEJZ0YEEAJ0  62ZGSQ26GBXHLHQN 

Dodaj komentarz