Otwarcie Domu Rodzinnego

Otwarcie Domu Rodzinnego

24 kwietnia 2009 roku odbyło się oficjalne otwarcie Domu Rodzinnego w Gdańsku Osowej.

Pojawiło się wielu znamienitych gości Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej Ewa Kamińska, Dyrektor Gdańskiego MOPS Jacek Wilczewski – wszyscy byli urzeczeni gościnnością i ciepłem państwa Bożeny i Stanisława Mróz, małżeństwa które prowadzi Rodzinny Dom Dziecka. W nowym Domu mieszka ośmioro dzieci w wieku 3 do 12 lat. Wszystkie potrzebują spokoju, miłości i bezpieczeństwa.

Piękna pogoda pozwoliła, aby uroczystość mogła odbyć się na ogrodowym tarasie, gdzie Paweł Adamowicz wręczył naszym darczyńcom podziękowania za wsparcie materialne i rzeczowe.

Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Wojciech Tokarz poświęcił Dom życząc szczęścia i powodzenia jego mieszkańcom podkreślając, że Dom to jest przede wszystkim wspólnota osób, które obdarzają się wzajemnie miłością i troską, a dopiero później miejsce. Po zakończeniu oficjalnej części przyszła kolej na prezenty dla dzieci, rozmowy i uśmiechy.

Bezpośredni kontakt z dziećmi spotęgował uczucie, że wsparcie organizacji i instytucji dla Rodzinnych Domów Dziecka ma głęboki sens.

8K083FY8K86L6XPA 9NM3GU0LJAXBX9Q0 23F7A75UU7IPHPMU 4TUFDNP7STNHTJO7 84P5CGF4W9CZF9ZM 59VNS2CJVIQ2OSKZ 9QM00UPQ4TPBGTT8

Dodaj komentarz