Stypendia wręczone!

Stypendia wręczone!

W sobotnie przedpołudnie 6 października 2012 r. w domu sąsiedzkim przy Gościnnej troje młodych i zdolnych gdańszczan odebrało dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium GFIS. To pierwsi laureaci stypendium. Zarówno założyciele Fundacji jak i fundator liczą na szybki rozwój funduszu i kolejne osoby chętne do wspierania edukacji młodzieży z Gdańska.
Dorota, Dawid i Daria podczas kameralnej uroczystości w siedzibie GFIS nie kryli szczęścia, ale i tremy. Na spotkanie z fundatorem stypendium ? Pawłem Adamowiczem przybyli w towarzystwie swoich najbliższych, otuchy dodawała też dyrektor szkoły Doroty i Dawida – pani Mariola Paluch
? Dzięki temu stypendium odkrywa się nowa karta w dziejach Fundacji ? powiedziała otwierając uroczystość Marianna Sitek ? Wróblewska, prezes GFIS. – Do tej pory nasza misja pomagania pozbawiona była możliwości promowania młodych, zdolnych gdańszczan. Teraz z pomocą fundatora – Pawła Adamowicza, jedno z naszych wielkich marzeń staje się rzeczywistością ? dodała Sitek- Wróblewska.
Dawid i Dorota są uczniami gdańskiego gimnazjum nr 10. Nie snują jeszcze konkretnych planów na przyszłość, już jednak wiedzą, że chcą wyjść poza przeciętność i wykorzystać swój talent.
? Czuję się raczej humanistą interesuje mnie historia i geografia, może spróbuję swoich sił w zawodzie prawnika ? przyznał Dawid. Dorota z kolei przyznaje, że interesuje się wszystkim po trochu, ale szczególnie pasjonuje ją historia naszej cywilizacji. Podobnie jak Dawid, Dorota ma jeszcze czas na zawodowe deklaracje, ale również swój talent planuje rozwijać w duchu nauk humanistycznych.
Najstarsza ze stypendystów ? Daria jest świeżo upieczoną studentką informatyki i ekonometrii (NA UG). Uczy się, pracuje i udziela się społecznie.
? Moją pasją są nauki ścisłe ? mówi Daria. ? Otrzymałam od losu pomoc i teraz sama chce pomóc komuś w potrzebie. Udzielam korepetycji z przedmiotów ścisłych potrzebującym dzieciakom i sprawia mi to wielką przyjemność, pewnie też dlatego, że moim marzeniem było zostać nauczycielką – dodaje studentka.
Dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium zostały wręczone przez fundatora – Pawła Adamowicza.
? W życiu jest tak, że jednym się udaje zajść daleko, inni nie mają dość siły lub szczęścia. Uważam, że Ci którym się udało powinni pomagać, dawać siebie innym i wspierać się wzajemnie na różnych polach, w różnych dziedzinach życia? powiedział Adamowicz. – Obserwuję państwa Wróblewskich i działalność GFIS od lat. Widzę jak konsekwentnie, krok po kroku rozwijają swoją społeczną działalność, dlatego postanowiłem kontynuować swoją stypendialną działalność właśnie z GFIS licząc, że do funduszu wkrótce dołączą następni darczyńcy ? dodał Adamowicz.

Więcej o funduszu stypendialnym ufundowanym przez Pawła Adamowicza:
Fundusz stypendialny

4FV0O9QAXPH4JIVI 

Dodaj komentarz