Wsparcie w budowie hostelu

Wsparcie w budowie hostelu

Powstaje projekt architektoniczny hostelu – przedsiębiorstwa społecznego GFIS.

Rozwój przedsiębiorczości społecznej jest jednym głównych celów naszej Fundacji. Przedsiębiorstwo społeczne, to firma prowadząca tradycyjną działalność gospodarczą. Osiągnięte zyski nie trafiają jednak do prywatnej kieszeni, ale stanowią bazę finansową dla realizacji celów i przedsięwzięć charytatywnych. Takim przedsiębiorstwem będzie tworzony przez GFIS ArtHostel, przy ulicy Kartuskiej 18.

Duża inicjatywa wymaga zaangażowania wielu dobrych ludzi.

Udało się nam zrobić kolejny krok w kierunku przystosowania użyczonego przez Miasto budynku. Powstaje projekt architektoniczny. Jest to możliwe dzięki pomocy pana Jacka Kielocha i firmy Saur Neptun Gdańsk SA, która użyczyła wsparcia finansowego w kwocie 61 tysięcy złotych, na kosztujący ok. 80 tysięcy projekt. Znaczącą pomocą w pozyskiwaniu środków posłużył nam pan Prezydent Paweł Adamowicz.

Nieocenionym wsparciem w budowie hostelu jest nasz mocny partner Habitat for Humanity. Habitat for Humanity to dobroczynna organizacja pozarządowa. Posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu dachu nad głową dla potrzebujących. Habitat for Humanity służy nam profesjonalnym doradztwem i wsparciem instytucjonalnym oraz architektonicznym przy tworzeniu projektów, pozyskiwaniu funduszy i rozwiązywaniu kwestii formalnych. Bez tego nie zaszlibyśmy tak daleko.

Więcej o przedsiębiorczości społecznej piszemy tutaj:
https://www.gfis.pl/index.php/hostel_turystyczny.

6YKCXVY9KXDX6405  90XVMZFTHBJ8G8VF  4Z2U72WHZCTNCV55  6PG2IUND7T4XYO8C   

8UVO7PIRVN5RHRAL
budynek przyszłego ArtHostelu

Dodaj komentarz