O FIS

Utworzona w 2012 roku Fundacja Innowacji Społecznej jest wyodrębnionym przez nasz Zespół podmiotem,realizującym cele Fundacji w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Fundacja została powołana do wdrażania programów aktywizacji społeczno-zawodowej w tworzonych przez nią przedsiębiorstwach społecznych, w których osiągany zysk jest reinwestowany we wspieranie młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Tworzone i prowadzone przez FIS przedsiębiorstwa społeczne są pomostem wprowadzającym młodzież na rynek pracy.

FIS prowadzi od 2012 r. przedsiębiorstwo społeczne – kawiarnię „Kuźnia” na gdańskiej Oruni. W kawiarni serwujemy aromatyczne kawy, domowe ciasta, desery itp. Obsługujemy imprezy okolicznościowe oraz wspieramy artystów w organizacji wystaw we wnętrzu klimatycznej Kuźni. Urokliwa kawiarnia w najmniejszym domu podcieniowym na Żuławach wykuwa młode talenty. Kształcimy tu przyszłych kelnerów i baristów.

W 2015 roku FIS uruchomił i prowadzi pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialny społecznie – So Stay hotel, zlokalizowany przy ul. Kartuskiej 18 w Gdańsku. W trzygwiazdkowym, kameralnym obiekcie oferujemy 17 komfortowych, klimatyzowanych pokoi, salę szkoleniową oraz usługi gastronomiczne w hotelowej restauracji So Eat.  W hotelu przygotowujemy młodzież na stanowiskach pracy tj. kucharz, kelner, serwis pokojowy, obsługa recepcji.

W 2019 roku Fundacja Innowacji Społecznej uruchomiła trzecią firmę społeczną jaką jest Parkolada w Parku Oruńskim w Gdańsku. Jest to punkt kawiarniany, w którym sprzedajemy produkty na wynos. Uczymy tutaj młodych ludzi organizacji pracy,  bezpośredniej obsługi klienta, pracy w zespole itp.

 

Wierzymy, że przygotowanie młodzieży do pierwszej pracy w realnych warunkach pracy, jakie tworzymy w naszych firmach społecznych jest dla nich szansą na odnalezienie się na otwartym rynku pracy oraz na udany start w dorosłe życie. 

 

 

Numer statutowego rachunku bankowego Fundacji Innowacji Społecznej:

Santander Bank Polska S.A.

71 1090 1098 0000 0001 4234 6670