12 Festyn "Gwiazdka na Oruni"

12 Festyn "Gwiazdka na Oruni"

W najbliższy poniedziałek – 6 grudnia 2010 – odbędzie się 12 Festyn „Gwiazdka na Oruni”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia” – partnerstwo lokalne, zrzeszające większość działających na Oruni organizacji i instytucji. Jedynym z zaangażowanych partnerów jest nasza Fundacja.

Festyn rozpocznie się o godzinie 15.00, w oruńskim Dworku Artura GAK, przy ulicy Dworcowej 9. W programie liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych – konkursy z nagrodami, gry i zabawy, ciekawe występy.

Serdecznie zapraszamy!

Prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, Marianna Sitek – Wróblewska, tak opowiada o idei festynów gwiazdkowych:
„Tę imprezę organizujemy przede wszystkim dla dzieci. Nie zatrudniamy profesjonalnych artystów ponieważ chcemy, żeby flesze aparatów tego wieczoru były skierowane właśnie na dzieciaki. Mamy nadzieję, że te obrazy wrócą w ich wspomnieniach kiedyś, jak będą już dorosłe i pozwolą pamiętać im Orunię jako przyjazne, radosne miejsce.

Drugim ważnym zadaniem jest odkłamywanie wizerunku Oruni. Chcemy pokazać, że nie wszystkie tego rodzaju wydarzenia muszą odbywać się na Długim Targu i że nasz rynek również świetnie się do tego nadaje.

Na koniec, tego rodzaju imprezy to też próba dla nas, czyli organizatorów. Ludzie którzy pracują ze sobą przy tego rodzaju imprezach, na codzień bardzo zajęci, mają szanse się spotkać się i zadziałać na rzecz innych, a to daje radość tworzenia i wprowadza dobrą atmosferę.” – fragment dzięki uprzejmości portalu MojaOrunia.pl.

Więcej o programie i myśli, jaką niesie Festyn, przeczytać można tutaj: www.mojaorunia.pl/index.php?option=com_orunia&Itemid=24&task=artykul&id=1179

2LQBL9VYFMX63A2A     22U3I98B6A8OFWAZ  7OGWOOUYTWJ4UBLG      49NMFKET2UKJLHAS

Dodaj komentarz