"Aktywnym łatwiej"

"Aktywnym łatwiej"

Z początkiem stycznia rozpoczynamy realizację projektu „Aktywnym łatwiej”. Dzięki środkom UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego będziemy wspierać przez najbliższe dwa lata 30 osobową grupę młodzieży oraz 40 osobową grupę osób niepełnosprawnych z terenu Gdańsk Orunia i okolic.

W ramach projektu realizować będziemy dwa programy skierowane do ww grup.

Program aktywizacji osób niepełnosprawnych, w ramach którego uczestnicy projektu wezmą udział w różnorodnych warsztatach tj. cateringowe, teatralne, sportowe, manualne oraz komputerowe.Dodatkowo 5 osobowa grupa osób niepełnosprawnych weźmie udział w 4-miesięcznych stażach u lokalnych pracodawców.

Program „Od wolontariatu do zatrudnienia” skierowany jest do młodzieży w wieku 15-24. W ramach tego programu będą odbywały się następujące aktywności: warsztaty przygotowujące do świadczenia pracy wolontarystycznej, warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego, szkolenie z zakresu pisania i zarządzania projektami oraz warsztaty w zakresie pracy z dziećmi. Młodzież zdobywać będzie także praktyczne kwalifikacje dzięki udziałowi w kursach zawodowych tj. kurs młodszego ratownika, kurs wychowawcy kolonijnego oraz kurs Djski. W przestrzeni Gościnnej Przystani Domu Sąsiedzkiego na Oruni młodzież odbędzie także trening pracy wolontarystycznej w świetlicy środowiskowej oraz w redakcji obywatelskiej portalu MojaOrunia.pl.

Wszystkie te działania przyczynią się do realizacji celu projektu, który zakłada zwiększenie kompetencji zawodowych i społecznych uczestników projektu.

O działaniach projektu i podejmowanych wyzwaniach przez uczestników projektu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie www.

8XVJKIUSJXDSCEML   12M644EKBD9R3S6G   22U3I98B6A8OFWAZ 

Dodaj komentarz