Wyprawa GFIS do Ukrainy

Wyprawa GFIS do Ukrainy

Chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym, wspierającym, darczyńcom i podzielić się krótką relacją z akcji pomocowej dla Ukrainy z zeszłego tygodnia <3

Mianowicie, na zakończenie zbiórki środków potrzebnych na Ukrainie, prowadzonej w Domu Sąsiedzkim, część pracowników naszej fundacji w poniedziałek 7 marca wyjechała 2 busami na granicę polsko-ukraińską zawieźć zgromadzone dary. Pozostali tam do piątku 11 marca. W międzyczasie chłopaki wozili pomoc humanitarną z centrum przyjmowania uchodźców w Hali Kijowskiej w Młynach aż do Lwowa, wykonując codziennie kurs do Lwowa i zabierając w drodze powrotnej uchodźców oraz pomagając w samej Hali Kijowskiej. To było ważne i emocjonalne doświadczenie, które na szczęście pomimo wielu wyzwań, przygód i awarii przebiegło bezpiecznie. Panowie wrócili do nas cali i zdrowi w nocy z piątku na sobotę , przywożąc ze sobą 2 ukraińskie rodziny, którym pomogli znaleźć schronienie w Gdańsku.

Teraz zbieramy siły i planujemy kolejne działania, mające m.in. pomóc w odnajdywaniu się uchodźców tu w Gdańsku na dłużej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Więcej o akcji możecie zobaczyć na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/GdanskaFundacjaInnowacjiSpolecznej/posts/5208656729165061