3 maja "na sportowo" – przyjdź, baw się, pomagaj na triathlonowym festynie!

3 maja "na sportowo" – przyjdź, baw się, pomagaj na triathlonowym festynie!

      3 maja miłośnicy trójboju wezmą udział w Triathlonie Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS. W trakcie zawodów będzie piknik i zabawy dla najmłodszych, a organizatorzy będą zbierali pieniądze na Pomorskie Hospicjum oraz na wakacyjny wyjazd dzieci z „Domu nad Jarem” Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej. Triathloniści będą ścigali się na basenie i stadionie gdańskiej uczelni sportowej oraz na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.  Na uczestników trójboju czekają bogate pakiety startowe, niepowtarzalne medale i wartościowe nagrody.

      Triathlon na basenie i ścieżkach TPK. – Będą to pierwsze w tym roku zawody zorganizowane częściowo na otwartej przestrzeni. W basenie zawodnicy będą musieli przepłynąć 600 metrów, w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym pokonać na rowerze 15 kilometrów, a na stadionie lekkoatletycznym przebiec 3 kilometry. Jest to trasa, którą może pokonać amator, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z triathlonem, tłumaczy organizator zawodów Szymon Dolega prezes Fundacji Silni Ciałem Niezłomni Duchem.

      Zawodnicy pokonają realny dystans, a czas ogólny będzie obejmował trwanie poszczególnych dyscyplin oraz pobyt w strefie zmian. Rzetelny pomiar czasu wskaże wprawionemu zawodnikowi aktualną dyspozycję a początkującemu triathloniście pomoże wyznaczyć stan wyjściowy jego formy.

      Triathlon w Gdańsku to zabawa nie tylko dla twardzieli. W tracie zawodów na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu będzie festyn dla rodzin z dziećmi. – Podczas gdy zawodnicy będą ścigali się na basenie, ścieżkach TPK i na stadionie lekkoatletycznym, najmłodsi będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych połączonych z grami i zabawami na świeżym powietrzu. Wszystko to odbędzie się w bezpiecznej atmosferze na stadionie, w pobliżu linii mety. Zabawy z dziećmi poprowadzą doświadczeni pedagodzy. Dla najmłodszych uczestników gier i zabaw przygotowaliśmy słodkie niespodzianki oraz medale, zdradza Joanna Głuszek z fundacji.

      Pakiety startowe i posiłek regeneracyjny po zawodach. – Każdy uczestnik triathlonu otrzyma bogaty zestaw na start. Biały czepek z napisałem Silni Ciałem Niezłomni Duchem, który będzie mógł wykorzystać już w trakcie pierwszego etapu zawodów. Koszulkę z logo organizatora, która nadaje się zarówno do długotrwałych biegów po lesie jak i jazdy na rowerze. W pakiecie znajdzie się także bon rabatowy, który będzie można wykorzystać w salonie rowerowym Wysepka, karnet do Fitness Klubu Akademos i słodki upominek od firmy Bałtyk. Poza tym w zestawie startowym znajdzie się karnet na trening triathlonowy, który poprowadzą profesjonaliści z firmy Sportevo, zachęca Krzysztof Staniszewski współorganizator zawodów. Po przekroczeniu mety na zawodników będzie czekał posiłek regeneracyjny. – Chcemy by zawodnicy szybko uzupełnili utracone kalorie, mówi Joanna Głuszek. – Dla zawodników przygotowaliśmy wodę, napoje oraz drożdżówki i kiełbasę z grilla, dodaje.

      Podium z nagrodami dla najlepszych i losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników triathlonu. – Zwycięzcy otrzymają bony do sklepu rowerowego Wysepka i sklepu dla biegaczy Biegosfera oraz unikatowe zestawy marki Syncros i słodkie upominki od firmy Bałtyk. Pozostali uczestnicy będą mogli wziąć udział w losowaniu upominków ufundowanych przez sponsorów m.in. koszulki, skarpetki, wejściówki na Aquacycling oraz karnety na zumbę, mówi Szymon Dolega.

W trakcie zawodów, będzie odbywała się zbiórka pieniędzy oraz zbiórka rzeczowa. Zebrane pieniądze i przedmioty zostaną przekazane dzieciom i rodzinom z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Część pieniędzy zostanie przekazana również dla dzieci z „Domu nad Jarem” Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, by móc zabrać kilkoro z nich na 10 dniowe wakacje.

      Zgłoszenia na zawody są przyjmowane poprzez formularz na oficjalnej stronie internetowej zawodów triathlongdansk.pl w zakładce rejestracja do dnia 30 kwietnia. Opłatę startową – 100 złotych należy dokonać przelewem na konto organizatora do 30 kwietnia 2015 roku. Liczba miejsc ograniczona

plakat.cdr

Dodaj komentarz