Pierwszy w Polsce hotel społecznie odpowiedzialny – So Stay Hotel – otwarty!

Pierwszy w Polsce hotel społecznie odpowiedzialny – So Stay Hotel – otwarty!

hotel front

W Gdańsku przy ul. Kartuskiej 18 rozpoczął działalność  So Stay Hotel – pierwszy w Polsce hotel odpowiedzialny społecznie. To unikatowe miejsce łączy orientację rynkową – zarabianie na usługach, z odpowiedzialnością społeczną – nauką zawodu młodzieży startującej w dorosłość.

Uroczystość otwarcia odbyła się 19 marca 2015r, obecni na niej byli partnerzy społeczni i biznesowi, którzy przyczynili się do powstania hotelu.

Hotel utworzyła i poprowadzi Fundacja Innowacji Społecznej (FIS). Jest to kolejna inicjatywa naszej organizacji. W 2012 roku Fundacja uruchomiła w Gdańsku Oruni przy ul. Gościnnej 10 Kawiarnię KUŹNIA, w której doświadczenie zawodowe zdobywa młodzież mająca utrudniony start na rynku pracy.

Partnerzy Społeczni i Biznesowi.

Uruchomienie hotelu to przedsięwzięcie innowacyjne w skali kraju. To jedyny taki hotel w Polsce.  So Stay Hotel FIS utworzyła we współpracy z Samorządem Miasta Gdańsk oraz partnerami biznesowymi. Samorząd Miasta Gdańska przekazał fundacji w użyczenie budynek  przy ul. Kartuskiej 18, w którym mieścił się urząd paszportowy, przez lata także komisariat policji.  Środki na gruntowny remont  budynku oraz jego wyposażenie przekazała duńska fundacja Velux Fundations oraz firmy wspierające działania społeczne. Wśród nich znalazły się: LPP S.A., jedna z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych firm odzieżowych oraz GIWKSaur Neptun, ZTM, LOTOS. Przebudowa budynku z lat 30 XX w. kosztowała dwa miliony siedemset tysięcy złotych i jest inwestycją długoterminową w rozwój umiejętności i pasji młodych ludzi decydujących się na pracę w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Idea społecznej odpowiedzialności Hotelu.

Hotel So Stay powstał, by zmieniać życie ludzi. Prowadzony będzie z troską i dbałością o wysoką jakość usług. Powstał z myślą o gościach odwiedzających Trójmiasto w celach biznesowych i turystycznych. Młodzi ludzie pod okiem profesjonalistów zdobywać będą kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie, które jest wysoko cenione przez pracodawców na otwartym rynku pracy.

Pracę w hotelu w formie stażu, praktyki znajdą Ci, którzy potrzebują wsparcia w osiąganiu życiowej niezależności. Idea ta wzorowana jest na modelu duńskich szkół produkcyjnych, które odniosły duży sukces w Danii. Młodzież doskonalić będzie umiejętności w pięciu ścieżkach zawodowych: recepcjonista, kelner, barman, serwis pokojowy. Hotel będzie działał w formule firmy społecznej, w której wypracowany zysk będzie reinwestowany w edukację młodzieży.

Unikatowy charakter.

W pełni klimatyzowanym hotelu znajduje się 18 pokoi, sala szkoleniowa, restauracja oraz bar. Hotel zapewnia standard obiektu trzygwiazdkowego. Jest to kameralny hotel o charakterze miejskim Doskonała lokalizacja w centrum Gdańska w bezpośrednim sąsiedztwie środków komunikacji oraz  aranżacja w stylu skandynawskim to tylko niektóre wyróżniki tego miejsca. Na gości czekać będzie business corner, bezpłatna sieć WiFi  a przede wszystkim indywidualne podejście zespołu So Stay.

hotel pokoj
Restauracja So Eat

W hotelu funkcjonować będzie restauracja So Eat, otwarta także dla gości zewnętrznych. Restauracja So Eat to jedyne takie miejsce w Trójmieście. Kuchnia łączy tradycję z nowoczesnością. Z dbałością przygotowana karta dań jest odpowiedzią na promowanie zdrowego trybu życia.

Odwiedzając Restaurację i korzystając z oferty restauracji goście  inwestować będą w edukację i rozwój pasji młodych ludzi. Wspierać będą ich start w dorosłość.

hotel restaurant
 

 
so stay logo
facebookikon_www
Mówili o nas:
www.gdansk.pl
www.trojmiasto.pl
www.tvwybrzeze.pl
www.dziennikbaltycki.pl
www.radiogdansk.pl
www.e-hotelarz.pl
www.gazeta.pl
www.rp.pl
www.dobrewiadomosci.net.pl

Dodaj komentarz